Ponorná čerpadla

Ponorná čerpadla slouží ke dvěma hlavním účelům:

  • čerpání kalů, splašků a odpadních vod
  • čerpání čisté, nebo mírně zkalené vody

Ponorná čerpadla na čerpání kalů a odpadních vod

Pokud potřebujete čerpat nečistoty, kaly např. ze septiků a jímek, doporučujeme použít kalové ponorné čerpadlo, slangově nazývané kalovka. Slouží k čerpání vody z velkým podílem nečistot včetně pevných částí.

Kalová ponorná čerpadla vynikají velkým dopravním množstvím, ale nedisponují velkou dopravní výškou, protože jsou určena právě do mělkých výkopů či bazénů, kde je hladina čerpané kapaliny nižší. Ponorná kalová čerpadla jsou také okrajově používána na čerpání čisté vody, proto je použití kalových ponorných čerpadel širší než ostatních čerpadel.

> Ponorná čerpadla na čerpání kalu koupíte v e-shopu

Ponorná čerpadla na čistou a mírně zkalenou vodu

Ponorná čerpadla na čistou vodu jsou určena pouze na čerpání vody bez jakýchkoliv mechanických nečistot jako jsou kaly, drobné kamínky a písek. Čerpadla jsou vhodná pro postřik zahrádek, napouštění bazénů a zásobování vodou na chalupách a chatách.

Slouží rovněž k čerpání pitné a užitkové vody z velkých hloubek z nesnadnou přístupností.

Další variantou jsou ponorná čerpadla na mírně zkalenou vodu. Používají se opět v zahradnictví a zemědělství. Umožňují čerpat i drobné nečistoty. Vždy je nutné vědět, jak velké nečistoty mohou být čerpány, aby nedošlo k poškození čerpadla.

> Ponorná čerpadla na čistou vodu koupíte v e-shopu

 

© DDOR s.r.o. - specialisté na čerpací a závlahovou techniku, čerpací technika Olomouc – Zásady zpracování osobních údajů