Vstupem do sázkové kanceláře Mostbet v České republice získáte náboj pozitivních emocí ze sázení na sport a online kasina a také nejvýhodnější podmínky. Bez ohledu na to, zda jste zkušený hráč nebo teprve začínáte, Mostbet vám nabídne vysoké kurzy, různé bonusy a promo akce, sázky zdarma a roztočení zdarma. S bonusy bez vkladu Mostbet bude vaše štěstí ještě blíž. A když si stáhnete naši mobilní aplikaci, můžete si hru užít i na cestách!

Důležité parametry čerpadel

Při výběru čerpadla sledujte důležité charakteristiky, mezi které patří:

  • Sací výška: výškový rozdíl mezi hladinou vody a osou otáčení oběžného kola čerpadla (pro odstředivé čerpadlo max. 7,9 m na úrovni moře; každých dalších 500 m nadmořské výšky sací výšku snižuje o cca 0,6 m).
  • Celková výška čerpadla: výškový rozdíl od hladiny nasávané vody až po nejvyšší bod výtlaku vody (výšky výtlaku).
  • Průtok čerpadla: množství přečerpávané vody

Faktory ovlivňující výkon čerpadla

Se stoupajícím výškovým rozdílem roste i velikost vodního sloupce a jeho váha. Tuto váhu musí čerpadlo překonat.

I vnitřní povrch potrubí nebo hadic, záhyby, kolena, ventily, redukce, odbočky, rozbočky atd. kladou odpor průtoku vody, který musí čerpadlo také překonávat. Proto se s růstem výtlačné výšky, s členitostí a délkou potrubí snižuje přečerpávané množství vody. Tyto faktory je nutné brát v úvahu při navrhování např. závlahového systému.

V případě složitějších systémů doporučujeme konzultaci odborníka z naší firmy DDOR s.r.o.

 

 

© DDOR s.r.o. - specialisté na čerpací a závlahovou techniku, čerpací technika Olomouc – Zásady zpracování osobních údajů