Vstupem do sázkové kanceláře Mostbet v České republice získáte náboj pozitivních emocí ze sázení na sport a online kasina a také nejvýhodnější podmínky. Bez ohledu na to, zda jste zkušený hráč nebo teprve začínáte, Mostbet vám nabídne vysoké kurzy, různé bonusy a promo akce, sázky zdarma a roztočení zdarma. S bonusy bez vkladu Mostbet bude vaše štěstí ještě blíž. A když si stáhnete naši mobilní aplikaci, můžete si hru užít i na cestách!

Jak vybrat čerpadlo, jak vybrat kvalitní čerpadla?

Čerpadla se dělí na určité skupiny podle různých kritérií. Abychom si zvolili správné čerpadlo, které by splňovalo naše představy a vykonávalo by práci, kterou od něj očekáváme je třeba si odpovědět na pár následujících otázek:

Jak hluboko leží hladina vody ve studni a jak je zdroj vody vzdálen od místa jejího použití?

Podle toho budeme vybírat čerpadlo z pohledu konstrukce:

Čerpadla se sací schopností

Čerpadlo je umístěno mimo čerpanou kapalinu a čerpá vodu pomocí sací hadice. Je schopno čerpat vodu maximálně z hloubky 7 m. Dále viz samonasávací čerpadla

Čerpadla ponorná

Čerpadlo je ponořeno do kapaliny a vytlačuje vodu potrubím nebo hadicí. Tato čerpadla jsou schopna čerpat vodu z větších hloubek. Dále viz ponorná čerpadla.

Jakou vodu chceme čerpat?

Voda čistá-pitná (studny, nádrže a pod.)

Pro čerpání pitné vody z podzemních zdrojů jsou určena buď čerpadla se sací schopností nebo čerpadla ponorná.

Voda mírně znečistěná- užitková (nádrže, bazény, řeky a pod.)

Pro čerpání užitkové vody jsou vhodná čerpadla se sací schopností, u kterých ale musíme zabezpečit pomocí použití sacího koše s jemnou mřížkou separaci nečistot, které by mohly způsobovat ucpávání čerpadla. Vhodná jsou také ponorná čerpadla na užitkovou vodu, která jsou pro tento účel vybavena sací mřížkou, která propustí jen tak velké nečistoty, které čerpadlem protečou zároveň s vodou.
Tuto vodu můžeme čerpat buď jako vodu tlakovou, nebo ji pouze odčerpávat či přečerpávat.

Vda znečistěná s příměsí pevných částic-kalová až fekální (jímky, nádrže a pod.)

Pro čerpání splaškové vody jsou vhodná robustní ponorná čerpadla, která jsou vyrobena z odolných materiálů jako je litina nebo nerezová ocel. Některé typy jsou vybaveny i řezacím nástrojem pro rozmělňování nečistot.
Tato voda se zpravidla čerpá jako voda bez vysokých nároků na její tlak

Pro jaké účely, jak často a jaké množství vody chceme čerpat?

S účelem použití souvisí také to, jestli budeme potřebovat vodu tlakovou, nebo ne. Ta je nutná například pro zavlažování s použitím postřikovačů nebo u zásobování objektů vodou. Naproti tomu, pokud chceme čerpadlem vyčerpat větší množství vody, například z bazénu, jímky a podobně, potřebujeme čerpadlo s velkým průtokem a menším tlakem.

Je také třeba si uvědomit, jaké množství vody budeme potřebovat. Například pro zásobování běžného rodinného domu vodou, počítaje v to i spotřebu vody pro pračku, myčku, sprchování, splachování WC a na zalévání zahrádky, je nutný výkon čerpadla kolem 1,5 až 2 m krychlových/hod současně s dostatečným tlakem

Jakou práci chceme s čerpadlem vykonávat:

  • zalévat - potřebujeme větší tlak a větší průtok
  • přečerpávat/vyčerpávat vodu z bazénu, zaplaveného sklepa atd. - potřebujeme malý tlak a velký průtok
  • zásobovat objekt vodou trvalým připojením (domácí vodárny) - potřebujeme větší tlak a menší průtok
  • čerpat kaly - potřebujeme malý tlak a velký průtok

© DDOR s.r.o. - specialisté na čerpací a závlahovou techniku, čerpací technika Olomouc – Zásady zpracování osobních údajů

Objevte svět her ve Rabona Casino! Zaregistrujte se nyní a začněte vyhrávat s nejlepšími sloty a bonusovými nabídkami.